Hamilelikte Cilt Bakımı Nasıl Yapılır

0 33

Hamilelik her açıdan özen gösterilmesi gerek bir süreçtir.Bunun e başında da cilt gelmektedir.Hamilelik sırasında ciltte kuruluk en sık rastlanan sorunlardan biridir.

Zaman içerisinde vücutta meydana gelen biyolojik değişiklikler vücudun nem dengesini bozar.nemi oluşturan şey vücuda kaplayan ve ph değeri  5.5 olan bir tabakadır.bu tabakadan su kaybı oldukça cilt çatlar ve arzu edilmeyen durumlar gözlenir.

Hamilelikte bol su tüketmek gerekir bu hem bebek hem de anne için oldukça faydalı olacaktır.gözlenebilecek diğer bir durum ise ciltte ki çillenmeler ve lekelenmelerdir ki bunun için aslında çokta yapılabilecek bir şey yoktur.bunu metabolizma kendi kendine üretir ancak yine uzman bir cildiye gözetiminde hamileliği sürdürmek yararlıdır.

Cilt hamilelik sırasında gerilir ve çatlamalar görülür.bu cilt problemi o anda müdahale edilirse yavaşlatılabilir yahut durdurulabilir.yüksek oranda nem içeren kremleri karın ve basen bölgesine her gün uygulamak iyi bir çözüm olabilir.

İdeal beslenme türünün önemi hamilelik sırasında da yadsınmaz.gereken her türlü vitamin ve mineralin vücuda alınması hem anne hem de bebek sağlığı açısından son derece önemlidir.

 

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.