İngiltere Akademik Ziyaretçi Vizesi

Ocak 19, 2020 32 0 0

İngiltere Akademik Ziyaretçi Vizesi , İngiltere’ye akademik çalışma ve araştırmalar yapmak isteyen kişiler ve akademik personel değişimi gibi programlarla İngiltere’ye gitmek isteyen akademisyenlerin alması gereken vizedir. Aynı zamanda klinik uygulamalarda yer alan doktorlar da bu vize ile İngiltere’ye gidebilirler.

Akademik bir ziyaretçi olarak İngiltere’ yi ziyaret etmek ve vize almak isteyen kişinin akademik bir kariyere sahip olması ve bunu belgeler ile kanıtlaması gerekmektedir. Başvuru için ilk olarak İnternet üzerinden form doldurmalı ve başvuru merkezinden randevu almalısınız. Belgelerinizin tam olaması dahilinde başvurunuzu tamamlayabilirsiniz. Başvuru sonucunuzu 15-21 iş günü içinde öğrenebilirsiniz.İngiltere Konsolosluğu’nun yoğunluğuna göre süre değişmektedir. Fazladan ücrete tabii olmak üzere bu süreci hızlandırabilirsiniz.  İngiltere akademik ziyaretçi vizesi alım sürecinde uzmanlarımıza danışmanız halinde vizenin ret edilme oranı en aza inecektir. Eğer akademisyen olarak İngiltere’de seminerlere, kongrelere, eğitimlere katılacaksanız bu vizeye başvurmak yerine İngiltere iş ziyareti vizesine başvurmalısınız. İngiltere akademik ziyaretçi vizesi alacak kişilere mutlaka vizenin onayı halinde ziyaret edecekleri kurumdan davetiye yollanmalıdır.Bu vize İngiltere’de kısa vadeli 6 ay ya da uzun vadeli olarak 12 ay kalabilmeyi sağlar.

Bu vize kapsamında da diğer ziyaretçi vizelerinde olduğu gibi İngiltere’de size gelir sağlayacak bir işte çalışamazsınız. Ayrıca siz oradayken masraflarınızı üstlenecek kişinin/kurumun size bakabileceğine dair bunu kanıtlayacak belgeleri olmalıdır ve bazı evrakları imzalamalıdır. Bu vize ile İngiltere’de 30 gün eğitim alabilirsiniz.

İngiltere akademik başvuru ile ilgili daha fazla bilgi için : http://ingiltereturistvizesi.net/

Categories: Sponsor
PAYLAŞ PAYLAŞ PIN EKLE PAYLAŞ PAYLAŞ PAYLAŞ
Cevap Yazın

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir