İngiltere Transit Vizesinden Muaf Olma Durumları

Aralık 13, 2019 17 0 0

İngiltere transit vizesi dahilinde girişim yapmadan önce hangi konumda olunup olunmadığı gibi bir durum hakkında bilgi sahibi olunması söz konusudur. Böylelikle transit vize almaya gerek duymadan; İngiliz havalimanlarını transit geçiş için kullanmak da söz konusu olabilmektedir.

Avustralya, Kanada ve ABD vizelerinden herhangi birine sahip olan ve İngiltere’yi aktarma aracı olarak kullanan yolcuların, herhangi bir transit vizeye sahip olmaları söz konusu değildir. Ancak bu işlem için  3 şart bulunmaktadır. Vizenin yolcuların yanında olması, aktarmaların 24 saat içerisinde gerçekleşmesi ve valiz alma durumunun olmaması gibi şartlar önem arz etmektedir.

Transit vizeye gerek duyulmaması durumlarından biri de 21 Nisan 1988 tarihinden itibaren ABD’de oturma izni olan kişileri içermektedir. Bu şart için oturma izninin da yolcuların yanında bulunması gerekmektedir. 28 Haziran 2002 tarihinden itibaren Kanada oturma izni olan yolcular için de bu durum aynı şekilde geçerli olmaktadır. Bu yolcuların da oturma izinlerini yanlarında taşımalarına dair bir şartı gerçekleştirmeleri gerekmektedir.

Avrupa Ekonomik Alanı ülkelerinden herhangi birine D sınıfı vize sahibi olan kişilerin de muaf oldukları söylenebilmektedir. Ancak vizenin de yolcunun yanında olması gerektiği vurgulanmaktadır. Herhangi bir Avrupa Birliği ülkesi içerisinde oturma izni bulunan kişilerin de bu muaf durumundan faydalanabilmelerine dair bir gelişme içerisinde olmaları söz konusudur.

Kişilerin geçerli bir İngiltere vizesi olması halinde de transit vize başvurusu yapmaya gerek duymadıkları söylenebilmektedir. Ancak her muaf durumunda da havalimanında maksimum 24 saat süreyle kalmalarına izin verilebilmektedir.

İngiltere aktarmalı olan uçuşlar esnasında havalimanlarına giriş yapılmaması durumunda geri dönüş yapmamak gibi bir durum söz konusu değildir. Tüm vize kontrolleri Türk havalimanları içerisinde uçağa binmeden önceki zaman zarfında gerçekleştiriliyor. Transit vize dahilinde yapılan bu işlemler dahilinde; İngiltere havalimanlarına iniş yaptıktan sonra herhangi bir kontrolden geçmek gibi bir durum ortaya çıkmıyor. Doğrudan transit yolcu alanına gidilerek; aktarma yapılacak olan aracın kalkış saatini bekleyecek olan yolcuların, herhangi bir problemle karşılaşmak gibi durumları söz konusu olarak da görülmüyor.

İngiltere vizesi hakkında çok daha detaylı bilgi almak istiyorsanız aşağıdaki siteyi ziyaret edebilirsiniz;

Site adresi: http://ingiltere-ogrenci-vizesi.com

Categories: Sponsor
PAYLAŞ PAYLAŞ PIN EKLE PAYLAŞ PAYLAŞ PAYLAŞ
Cevap Yazın

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir