Sivilce Maskesi Hakkında Öneri

Nisan 27, 2019 175 1 0

Sivilce Maskesi Hakkında Öneri, Çoğu bayanda özellikle genç kızlarda ciltlerinde sivilceler bulunmakta ve sivilce çoğu kadını da fazlaca rahatsız etmektedir. Hanımefendilerin başa çıkamadığı sivilcelerden kurtulabilirler. Bu da bazı ciltlerde yanlış uygulanmış olup nemlendirici ve maskelerden de kaynaklanabiliyor. Cildinize yanlış nemlendirici ve maske seçiminde de ciltte sivilceler meydana gelebiliyor buna özellikle dikkat etmelisiniz.

Sivilce maskesi yaparken hiç bir hata yapmamanız gerekiyor. Yüzünüzde bulunan makyajla gece asla uyumayınız. Sivilcelerinizi(akneleri) asla sıkmayın ve oynamayın. Çünkü mikrop veya iltihap kapma şansı mevcut. Buna dikkat etmeniz de yarar vardır. Yağlı ciltlerde sivilceler daha çok meydana geliyor. Yağlı cildi olan kadınlar yaz aylarında özellikle salatalık ve limon ile birlikte karışım maske hazırlayabilirsiniz. Bunun faydası da cildinize ferahlık vereceğinden kesinlikle kararlı olabilirsiniz.

Yağlı ciltte olan bayanlar çok fazla nemlendiriciler kullanmamalıdır. Çünkü çoğu nemlendiricilerde yağ bulunmaktadır. Yağlı cildi olan hanımefendiler azca yağlı olan nemlendiriciler kullanmaları daha uygun olur. Cilt bakımına özen gösterdiğiniz takdirde sivilcelere hiç bir şekilde maruz kalmazsınız. Ciltte sivilce çok uzun süre süresince da kaldığı süre sivilce izlerine sebep olur. Bu nedenle öncelikle sizlerin sivilce izlerini kapatacak maske karışımını vermek isterim.

Sivilce izleri de biroldukça hanımefendiın korkulu rüyası ve biroldukça hanımefendi gün boyunca makyajla kapatmaya çalışırlar. İlk önce limon ve salatalık karışımı maskede sivilce izlerini yok etmekte yardımcı olduğunu söylemek isterim. Bir başka sivilce maskesi olarak gül suyunu da belirtmek isterim. Bu şekilde gül suyu ile hanımefendilerin cildi kirden arınacak ve gün boyunca da kirden dolayı temizlenmesine yardımcı olmaktadır.

Bununla birlikte kimyasal olmayan doğal maddedir. Sivilce maskesi karışımı için bir kaşık bal ve bir kaşık gül suyu ekleyerek karıştırın. Sonrada hanımefendiler yüzüne uygulayabilir. Yarım saat boyunca bu sivilce maskesi karışımı ciltte beklemelidir. Daha sonra da ılık su ile yüz yıkanmalıdır. Bir öteki sivilce maske olarak limonlu maskeden de bahsedelim. İki kaşık bal ve bir kaşık limonu bir kapta karıştırın ve ocakta kaynatın.

Yüzümüze sürün ve yirmi dakika bekletin. Sonrasında da yüzünüzü ılık su ile birlikte yıkayınız. Bir hafta süresince bu sivilce maskesi karışımı yaparak faydasını kararlı olun ki göreceksiniz. Yüzünüzdeki sivilcelerin kuruduğunu sizler de farkına varacaksınız. Meyveli sivilce maske karışımlarına da gelecek olursak elma ve baldan sizlere anlatmak isterim. Elma ve bal ile sivilce maskesi karışımı ise, elmayı bir kapta rendeleyin. Üç tane elmayı bir kapta rendeleyerek peşinden da üç yemek kaşığı bal koyun ve karıştırın.

Ondan sonra ise otuz dakika yüzünüzde beklemeye alın. Beklettikten sonra da ılık su ile yıkayın. Karışımın faydasını yedi gün içerisinde görmüş olacaksınız. Bu karışım her cilt tipine uygundur. Sivilcesi olan ve sivilce izleri olanlar için mükemmel bir karışımdır. Bu sivilce maskesi konusun da daha çok informasyon almak isterseniz sitemize girip ince detaysına kadar öğrenmek arzu ettiğiniz her bilgiyi alabilirsiniz.

Sizler bu sivilce maske karışımları yardımıyla eskisinden daha ferah ve eskisinden de daha canlı bir yüze kavuşmuş olacağınızdan hiç şüpheniz olmasın. Bize bu konuda mutlaka güvenebilirsiniz. Bir başka en ergonomik sivilce maske karışımından da sizlere bahsedelim. Bir kaşık süt ve bir kaşık Hindistan cevizi ile karışım yaparak gece yatarken yüzünüzde sivilce olan bölgelere sürün ve sabaha kadar da yüzünüzde kalsın. Sabah uyanınca ılık su ile sudan geçirin. Sivilcelerin kuruduğunu ve su ile yıkadıktan sonrasında da sivilcelerin döküldüğünü görünce çok mutlu olacaksınız. Sizler için en iyi sivilce maske karışımını sitemizde bulabilirsiniz.

Tags: balsız sivilce maskesi, limonlu sivilce maskesi, sivilce giderici maske Categories: Güzellik
PAYLAŞ PAYLAŞ PIN EKLE PAYLAŞ PAYLAŞ PAYLAŞ
Yorumlar
  1. -

    son çare bu uygulamayı deneyeceğim umarım faydasını görürüm

Cevap Yazın

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir